Pexels

Dünya’da en çok kullanılan en iyi fotoğraf stok siteleri arasında yer alan Pexels tamamen ücretsiz bir platform. Ajanslar, haber siteleri, doktor blogları gibi çeşitli siteler için hazır stok görsel paylaşan Pexels’te yüksek çözünürlü fotoğraflar bulabileceğinize emin olabilirsiniz.

Pixabay

Türkiye’de oldukça fazla kullancısı olan Pixabay Türkçe dil desteği ile hizmet veriyor. Dünya’da az sayıda Türkçe dil desteği sunan stok fotoğraf siteleri arasında yer alan Pixabay’da ücretsiz. 1.300.000’den fazla ücretsiz görsel paylaşan Pixabay ile bir dergi kapağından sitelerde kullanılacak üst görsellere kadar çeşitli amaçlar için kullanılabilecek görseller mevcut.

Lifeofpix

Ücretsiz stok fotoğraflarının kalitesi ve çeşitliliği ile bilinen Lifeofpix’te ücretsiz stok videolar da var. Birçok kişinin arayıp da bulamadığı stok videoları tamamen ücretsiz sunan Lifeofpix’e kendi yaptığınız stokları da gönderip tüm Dünya ile paylaşabiliyorsunuz.

IM FREE

Genelde web tasarımcılarının uğrak noktası olan IM FREE web tasarım şablonlarını, üst ve alt görsellerini ve arka planlarını sizlerle paylaşıyor.

Unsplash

Lisans açısından hiçbir sıkıntı yaşamayacağını stok fotoğraf sitesi olan Unsplash’ta her 10 günde 1 yine 10 tane resim ekleniyor. Üye olmadan dahi indirebildiğiniz stok görsellerinin kalitesi ise çok iyi.

Picjumbo

Arama motoru mantığıyla oluşturulmuş Picjumbo en iyi stok fotoğrafları siteleri arasında yerini koruyor. Arama çubuğuna bulmak istediğiniz görselin keywordünü yani anahtar kelimesini yazmanız kâfi. Binlerce görsel arasından ilgili keyword ile görsel hemen listeleniyor ve indirme hızı da çok kısa.