İlk olarak kuracağınız sayfa ile başlayalım sayfanız düzenli olmalı nasıl düzensiz bir ev kötü geliyorsa gözümüze aynı şekil düzensiz sayfada öyledir.

Peki düzenli sayfa nasıl olur ?

1) Profil logonuz kaliteli göze çarpıcı olmalıdır

2) Kullanıcı adı akılda kalıcı olmalı

3) Profil açıklama kısmı sayfanızı açıklamalı insanlara anlatmalıdır

4) Profili düzenle kısmına internet sayfanızı veya blogunuzu ekleyin

5) İçerikleriniz kaliteli ve düzenli olmalıdır

6) Çekim yapıyor iseniz kaliteli olmalı

7) Profilinizde insanların hoş göreceği fotoğraflar olmalı

Organik Sayfa Büyütmemi Yoksa Takipçi Almalımı ?

Organik sayfa büyütme atacağınız özgün postlar ile takipçi kazanılır. Bot takipçi almak hesabınıza zarar verir keşfete düşemezsiniz ayrıca reklamlarda daha fazla masraf olacaktır.

Organik hesap nasıl büyütülür ?

1) Yapacağınız Sayfa : Sayfanızın konusu çok önemlidir iyi seçmenizi tavsiye ediyorum.

2) Örnek almak : Yapacağınız sayfayı başarılı olmuş sayfalardan örnek alabilir adminlere sorabilirsiniz. Genelde bir çok admin yazılan mesajlara bakıyor.

3) Paylaşım : Takipçilerinize düzenli post atmak ve kaç post atacağınızı belirlemek çok önemlidir. Mesela 2 günde 1 post bir çok kişinin dikkatini çekmeyebilir daha çok zaman ve daha çok emek lazımdır.

4) Çekiliş : Sayfanız hafifçe büyükten sonra elinize küçük miktarlar geçer ise bunları takipçilerinize çekiliş olarak kullanmanızı öneriyorum.

5) Hikayeler : Hikayeler 24 saat boyunca aktif olduğu için bir çok kullanıcıya ulaşarak satacağınız ürünleri veya reklamları ulaştırabilirsiniz.

6) Özgünlük : Atacağınız postların size özgün olması çok önemlidir başka postlar ile sayfanıza çok fazla katkı sağlayamazsınız.