1. Windows disk temizleme

Windows tuşunun yanında herkesin bildiği gibi bir arama yeri var oraya şunu yazın Disk Temizleme ona tıklayın sonra alttaki fotğraflardaki gibi yapın

352791siberdeyiz_editor.png

Burada Windows’un kurulu olduğu disk i seçin Genelde C olur sonra tamam deyin sonra bir tarama olacak orada bigisayarınıza göre hızlı yada yavaş olabilir ondan sonra şöyle olacaktır

932435siberdeyiz_editor.jpg

Buradan resimdeki gibi sistem dosyaları temizleyin deyin yine Windows’un kurulu olduğu diski seçin ondan sonra yine bekleyin bu sefer daha uzun sürecektir sonra şöyle bi ekran sizi karşılayacak.

413470siberdeyiz_editor.png

Buradan temizlemek için istediğiniz şeyleri seçin Windows Update den çok büyük kalıntılar olabiliyor seçtikten sonra tamam deyin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin ve tamam oldu

2.Cmd’den bir komut

Cmd’yi yönetici olarak çalıştırın ve

sfc /scannow  

yazın ve %100 olana kadar bekleyin %100 olana kadar cmd’yi kapatmayın !!!

Bu işlem bilgisayarınızdaki bozuk dosyaları onarır

3. Gereksiz dosyaları temizleme

Windows tuşu + R tuşuna basın (Çalıştır)oradan çıkan bölüme %temp% yazın ve içindeki tüm dosyaları silin bunlar gereksiz atık dosyalardır.

Windows tuşu + R tuşuna basın (Çalıştır) oradan çıkan bölüme temp yazın ve içindeki tüm dosyaları silin bunlar gereksiz atık dosyalardır.

Windows tuşu + R tuşuna basın (Çalıştır) oradan çıkan bölüme Prefetch yazın ve içindeki tüm dosyaları silin bunlar gereksiz atık dosyalardır.

4. Masaüstü’nü düzenleyin

Masaüstünde ıvır zıvır ne varsa silin yada bilgisayarınızda bir depo varsa depoya aktarın

5.Bilgisayar’ın açılışını hızlandırma

İlk olarak görev yöneticisini açın daha sonra başlangıca gelip orada bilgisayarınız açılırken açılmamasını istediğiniz uygulamaları kapatın altta resimli halini göre bilirsiniz.

596894siberdeyiz_editor.jpg
274421siberdeyiz_editor.png

Mesela ben burada Spotify’ı kullanmadığım için kapatıyorum 

UYARI:Bilip bilmediğniz şeyleri kapatmayın bilgisayarınız zarar görebilir 

6.CCleaner kullanın 

CCleaner kullanmanızı tavsiye ederim çünkü buda hızlı bir şeklide bilgisayardaki gereksiz dosyaları temizler.