Wifi Şifresi Alabilmek İçin Kullanılan Hack Programları

Linux – Wifite

Öncelikle belirtmek gerekiyor ki Linux, hacker olmak isteyenler için büyük bir nimet! İçerisinde sayısız özellik barındıran Linux’ta Windows kadar eliniz kolunuz bağlanmamaktadır. Wifite, Linux’un en popüler wifi şifresi kırma programlarından bir tanesidir. Wifite, bruteforce taraması ya da handshake yakalamak gibi wifi şifresi öğrenmek için gerekli olan adımlara ihtiyaç duymamaktadır. Çünkü programın kendisi tüm bu araçların üzerinde bulunmaktadır. Kendisine has bir yazılımı bulunan Wifite ile WPA2 güvenlikli ağ şifrelerini bile kolaylıkla kırabiliyorsunuz. Programda wifi şifresi kırabilmek için yapılması gereken tek adım, terminali açıp wifite – kill yazarak işlemlere başlamaktır.

Windows – Dumper

Linux işletim sistemi kadar olmasa da Windows’unda kendisine has birkaç wifi analiz programı mevcuttur. Windows işletim sistemi kullanan kişilerin en sık kullandığı wifi şifre kırma programı, Dumper olmaktadır.

Basit bir çalışma prensibi bulunan Dumper programı, çevrenizde bulunan kablosuz ağları tarar ve ondan sonra onların güvenlik yöntemlerini size gösterir. Dumper, WEP bağlantılarını doğrudan kırabilir, fakat WPA ve WPA2 korumalı bağlantıları kıramamaktadır. Bu işlem yerine, BruteForce ile sözlük saldırısı gerçekleştirir. Linux işletim sistemindeki programlara nazaran başarı şansı daha bir düşük olan Dumper’da varsayılan modem pinleri kullanılarak şifre alınabilir. Kullanımı basit olsa da başarılılık oranı olumsuz değerlendiriliyor.

Uzaktan Yönetim Aracı (RAT) İçin Kullanılan Hack Programları

Uzaktan yönetim aracı programlarını saymadan önce RAT nedir onu ele alalım. Uzaktan yönetim ya da RAT, hazırlamış olduğunuz bir virüsü hedef olan bilgisayara yüklediğinizde onun kontrolünü uzaktan yapmanız demektir. Yani bir bilgisayarı uzaktan yönetebilirsiniz. Bunlar; webcam açma, ekran resmi alma ya da ses kaydı yaratma gibi şeylerdir.

Linux – Metasploit

Metasploit, kendi içerisinde sayısız virüs ve açık bulunduran bir terminaldir. Bunun yanı sıra güvenlik açıklarını araştırmak ve ağ yöneticisinin güvenlik risklerini tanımlaması ve hangi açıklarının ilk önce hedef haline getirilmesi gerektiğini belgeler haline getirmek için pek çok hazır kodun bulunduğu bir açık kaynak projesidir. Eğer Metasploit kullanmaya karar verdiyseniz, Metasploit’in ayrılmaz eşi olan Armitage’yi kullanabilirsiniz. Armitage, kullanıcılara görsel alan imkanı sunmaktadır.

Windows – Darkcomet

Windows, konu hack olunca Linux’tan daha az donanıma sahip bir işletim sistemidir, fakat görsellik ve kullanım kolaylığı söz konusu olunca Linux’tan daha iyi bir performans sergilemektedir. Darkcomet, aynı Linux işletim sistemindeki Metasploit gibi bir çalışma anlayışına sahiptir. Öncelikle bir virüs yaratır ve ardından hedefteki bilgisayara yollar. Ancak Windows’un Darkcomet’i görsel açıdan daha kolaydır ve Metasploit gibi görsellik için ekstra bir programa ihtiyaç duymaz. RAT işleminin en bilinen programıdır. Darkcomet’te ticari olarak temin edilebilen diğer RAT’lara aşırı benzer özellikler sunmaktadır ve Client-Server mimarisi uygulamaktadır.

Darckcomet’te sunucular ve işlemci arasında bir bağlantı oluşturulur. İstemci, gelen tüm bağlantıları yönetmek için tam komut, kontrol özelliği ve dosya erişimi sağlayan bir yönetim konsoludur. Darkcomet programı pek çok siteden indirilebilir, fakat bu programların çoğu sahtedir. Pek çok kişi Darkcomet programı indirdiğini zannederken, virüs indirebiliyor. Bu sebeple dikkatli olmak gerekmektedir.

Site Analizi İçin Kullanılan Hack Programları

Linux – Sqlmap

Linux işletim sistemi üzerinde yerleşik bir program olan Sqlmap, kullanımı oldukça basit bir site analiz programıdır. SQL açıklarını ve hatalarını tespit etme ve kullanma amacı ile kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra veri tabanı sunucularını devralma işlemlerini otomatikleştiren açık kaynaklı bir araçtır.

Güçlü bir algılama motoru olduğu için birçok özelliğe sahiptir. Aynı zamanda veri tabanı açık arama, veri tabanından veri alma, temel dosya sistemlerine erişme ve işletim sistemi üzerinden komut çalıştırma gibi geniş özellikleri içerisinde barındırmaktadır. Tüm bunların yanı sıra Sqlmap, yalnızca SQL veri tabanı kullanan web siteleri için kullanılabilmektedir. Diğer web siteler için ne yazık ki uygun değildir.

Windows – Acunetix

Windows’un iddialı programlarından olan Acunetix, hackerlik söz konusu olunca işleri biraz daha büyütüyor. Kendi içerisinde sayısız özel araç bulunduran Acunetix, Windows’un en iyi hacker programı desek abartmış olmayız.

Acunetix, SQL Injection, web siteler arası komut çalıştırma ve diğer pek çok güvenlik açıkları gibi güvenlik açıklarını kontrol ederek, web uygulamalarınızı denetlemektedir. Otomatik bir web uygulaması güvenlik testi aracıdır da diyebiliriz.

Acunetix’in kullanımı oldukça basittir. Programın ara yüzü çok kolay ve görsel olarak iyi olduğu için bilmeniz gereken her şeye doğrudan erişebiliyorsunuz. Acunetix ile sitenizde yer alan açıkları bulabilir ve onlara kalıcı çözümler sağlayabilirsiniz. Acunetix, daha çok yararlı bir hacker programıdır.

En Çok Kullanılan Hack Programları

Cain & Abel

Windows işletim sisteminin bir programı olan Cain & Abel, parola kırma ve kurtarma programı olmaktadır. Bu programın parola kırma işlemi, kaba kuvvet ve sözlük yöntemlerini büyük ölçüde desteklemektedir.

Angry IP Scanner

Bu isminin yanı sıra ipscan ismi ile de tanınan Angry IP Scanner, IP adreslerini tarayarak, bazı kullanıcıların portlarının açık olup olmadığını kontrol etmektedir. Açık kaynak kodlu bu program, farklı platformlarda çalışabilmektedir. Piyasada yer alan en etkili hack programlarından bir tanesi olan Angry IP Scanner, daha çok ağ yöneticileri ve sistem mühendisleri tarafından kullanılmaktadır.

Kali Linux

Linux işletim sisteminin en meşhur hacker programı olan Kali Linux, piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri ortalığı kasıp kavuruyor. İçerisinde güvenlik araçları yolu ile wifi şifresi kırma, sahte ağ oluşturma ve güvenlik açıkları test etme gibi pek çok özellik barındırmaktadır. Bir hacker olmak istiyorsanız, kesinlikle Kali Linux hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.

Burp Suite

Web site cookielerini inceleyerek ve web sitelerdeki uygulamalar ile bağlantı kurarak, web site sayfalarının farklı parametrelerini ortaya çıkarmaktadır. Özetle; web uygulamalarının açıklarını bulmak için harika bir programdır.

John the Ripper

John the Ripper, bir parola kırma aracı olmaktadır. Sözlük saldırısından faydalanarak, şifreleri kırmaya çalışmaktadır. John the Ripper programının başarı oranı %100 değildir. Bu oran, kırılmak istenen şifrenin gücüne ve saldırının süresine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Nmap

Windows, Linux ve OS X işletim sistemlerinde kolaylıkla kullanılabilen Nmap, büyük ağları hızlı bir şekilde tarayabilmektedir. Aynı zamanda yalnızca tek bir sisteme karşı da kullanılabilmektedir. Bu program, özellikle ağ yöneticileri tarafından tercih edilmektedir.